KOMPENZAČNÍ ROZVADĚČE

 

Společnost dlouhodobě spolupracuje se zákazníky na řešení problémů v oblasti kompenzace jalové složky výkonu. Nabídka obsahuje provedení analýzy a na základě znalosti vlastností elektrické rozvodné sítě můžeme zpracovat nápravná řešení pro její optimalizaci a bezporuchový, úsporný provoz.

Vyráběný sortiment vychází z variabilní řady kompenzátorů. Rozváděče jsou rozměrově přizpůsobeny pro napojení na stávající zařízení a technicky odpovídají pracovnímu umístění a provozním podmínkám včetně vlivu vyšších harmonických.

 

Možnosti kompenzace účiníku:

 

  • Klasické stykačové kompenzátory s automatickým připínáním kondenzátorů k síti. Řešení je vhodné do sítí, nezarušených vyššími harmonickými. Nevýhodou je možnost přetížení kompenzačních kondenzátorů a případné zvýšení harmonických složek v sítích s jejich výskytem.

 

  • Chráněné kompenzátory se sériovým LC obvodem. Tlumivky L v těchto obvodech jsou standardně laděny na 189Hz (činitel zatlumení p=7%). Kondenzátor je díky kompenzační tlumivce chráněn proti přetížení. Nedochází ke zvýšení obsahu harmonických složek v síti.

 

  • Bezkontaktní chráněná kompenzace se spínáním baterií pomocí polovodičových spínačů spínajících v nule a používá se v sítích zatížených velkými pulsními odběry (svářecí automaty, lisy, atd.)

 

  • Dekompenzátory se stupni, tvořenými stykači, připínanými dekompenzačními tlumivkami, jejich regulace je řízena speciální jednotkou.